Kia Picanto X-Line - przemiana w crossovera

Kia Picanto X-Line to kolejna nowość zaprezentowana na niedawnym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Koreański producent postanowił zamienić mały, miejski model w crossovera.

Moda na crossovery nie ustaje, wobec czego producenci wprowadzają nowe modele do gamy. Kia postanowiła lekko zmodyfikować wygląd popularnego Picanto i zamienić go w mniejszego brata modelu Stonic i Sportage.

Na początek podniesiono prześwit o 15 mm i zamontowano przednie i tylne zderzaki. Pod nimi zamontowano dodatkowe osłony, a na nadwoziu pojawiły się plastikowe nakładki na błotniki. Na osłonie chłodnicy i przy obudowie świateł przeciwmgłowych pojawił się delikatny, zielony akcent.

Podniesione Picanto nie będzie dostępne z napędem na cztery koła. Maluch napędzany na przód skrywa pod maską silnik 1.0 T-GDI o mocy 99 KM. Jednostka jest dostępna w większych modelach jak cee`d czy Rio. W przypadku małej Kii sprint do setki potrwa nieco ponad 10 sekund.

Lista wyposażenia X-Line jest bogata. Znajdziemy tam 7-calowy, dotykowy ekran systemu nawigacji. Urządzenie wyposażono w kamerę cofania oraz obsługę technologii Apple CarPlay i Android Auto.

Nie znamy jeszcze ceny Kii Picanto X-Line, ale samochód trafi do sprzedaży jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.