Tesla oficjalną taksówką w Dubaju

Na ulicach Dubaju można zobaczyć wiele ekskluzywnych samochodów, a tymczasem pojawi się tam 50 egzemplarzy Tesli Model S i X, które będą służyć jako taksówki.

Kilka miesięcy po otwarciu pierwszego salonu i centrum serwisowego Tesli w Dubaju, tamtejszy odpowiednik ministerstwa infrastruktury i transportu zakupił flotę 50 egzemplarzy elektrycznych samochodów, które będą wykorzystywane przez państwową firmę świadczącą usługi taksówkarskie.

Decyzję o zakupie podjął szejk Mohammad Bin Rashid Al. Maktoum – wiceprezydent i premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Włodarze Dubaju mają bardzo ambitne plany. W ciągu kilku następnych lat ma to być jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie miejsc na świecie.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że policjantów na ulicach mogą zastąpić roboty, a już niebawem pojawią się tam autonomiczne pojazdy. Do 2030 roku aż 25 procent ruchu samochodowego na ulicach Dubaju ma się odbywać w trybie autonomicznym. W realizacji tego celu pomoże zakup Tesli Model S i X. Obydwa samochody wyposażono w oprogramowanie umożliwiające podróżowanie bez udziału kierowcy. Na początek takie samochody będą przemieszczać pasażerów z centrum miasta na lotnisko i z powrotem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.