Nowy Charger i Challenger powstaną na bazie Maserati Ghibli

Koncern FCA planował wykorzystać nową platformę Alfa Romeo Giorgio do prac nad nowymi modelami. Na pierwszy rzut miały trafić dwie amerykańskie legendy - Dodge Charger i Challenger, ale plany delikatnie się zmieniły.

Zamiast płyty podłogowej od Alfa Romeo producent zamierza wykorzystać architekturę z modelu Maserati Ghibli. Plany amerykańsko-włoskiego koncernu zakładają wprowadzenie odświeżonych wersji Challengera i Chargera w 2019 roku, ale dwa lata później zadebiutują zupełnie nowe generacje - to właśnie w nich zostanie wykorzystana nowa konstrukcja. Przed zakończeniem produkcji aktualnego modelu producent planuje wprowadzić kilka specjalnych wersji, żeby skupić zainteresowanie wokół samochodu.

Konstrukcja Giorgio z napędem na tył będzie wykorzystana podczas prac nad modelem Journey. Auto zadebiutuje już za dwa lata. Producent obiecuje, że będzie to SUV skoncentrowany na dostarczeniu najlepszych wrażeń z jazdy. Pod maską znajdziemy jednostki zapożyczone z Alfa Romeo. Nowa wersja pomieści pięć osób na pokładzie.

Dopiero w większym Durango pojawią się trzy rzędy siedzeń. Marka Dodge zamierza wprowadzić na rynek w 2019 roku model Grand Caravan. Głównie chodzi o zmiany w kwestii bezpieczeństwa. Produkcję aktualnej generacji zakończono w zeszłym miesiącu.

Gama modelowa marki Dodge zostanie odchudzona przez następne lata. Kilka modeli nie otrzyma następców, a obecnie nie znajdziemy już w ofercie modeli takich jak Viper czy Dart.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.