Ostatni egzemplarz Mercedes-Maybach G650 Landaulet trafi na aukcję

Mercedes-Maybach G650 Landaulet wzbudził sporo kontrowersji, ale wszystkie egzemplarze niemal od razu znalazły nabywców. Dlatego producent postanowił wystawić na aukcję ostatni samochód, który wyszedł z taśmy produkcyjnej.

"Gelenda" o nadwoziu Landaulet przygotowana przez Maybacha to bardzo wyjątkowy samochód, który powstał w liczbie 99 egzemplarzy. Cennik startował od 630 tys. euro, ale nie było problemów ze znalezieniem klientów na wszystkie 98 samochodów. Ostatni pozostał w rękach Mercedesa, a teraz trafi pod młotek. Pieniądze uzyskane podczas aukcji organizowanej przez Bonhams trafią na cele charytatywne. Spodziewamy się naprawdę wysokich cen. Egzemplarz z rynku wtórnego osiągnął niedawno cenę 1,3 mln euro.

Mercedes-Maybach G650 Landaulet to najbardziej luksusowa terenówka ze składanym dachem na świecie. Samochód ma 534,5 cm długości, 223,5 cm wysokości, a rozstaw osi mierzy 342,8 cm. Kierowca, który wsiądzie za kółko tej maszyny musi posiadać prawo jazdy kategorii C, ponieważ auto waży 3300 kilogramów.

Pod maską tego kolosa pracuje silnik V12 biturbo o pojemności 6-litrów. Potężny motor oferuje moc 630 KM, a maksymalny moment obrotowy jest równy 1000 Nm. Od 0 do 100 km/h rozpędza się w czasie 5,5 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa do 180 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.