Seat Arona - ceny najmniejszego SUV-a Seata

Największa gwiazda stoiska Seata na Salonie Samochodowym we Frankfurcie została wyceniona. Ile trzeba zapłacić za Seata Aronę?

Seat Arona - ceny w Polsce

Pod maskę najmniejszego SUV-a Seata trafiają silniki benzynowe o mocy od 95 do 150 KM (topowe 1.5 TSI nie zostało jeszcze wycenione) oraz diesle w przedziale od 95 do 115 KM. Na początku w polskiej ofercie znalazła się odmiana 1.0 TSI o mocy 95 i 115 KM. Pozostałe silniki będą oferowane w kolejnym etapie sprzedaży. Tak wygląda cennik Seata Arony.

- 1.0 TSI (95 KM) - od 63 500 zł do 74 700 zł,
- 1.0 TSI (115 KM) - od 69 200 zł do 83 900 zł.

Na liście wyposażenia standardowego znajdują się m.in.: klimatyzacja, radio i wielofunkcyjna kierownica.

Seat Arona, czyli Ibiza na sterydach

Seat Arona należy do szalenie popularnego w Europie segmentu miejskich crossoverów. W tej klasie na Starym Kontynencie niepodzielnie rządzi Renault Captur, a gonić stara się go Peugeot 2008. W Polsce największą popularnością cieszy się Opel Mokka X. Za to globalnym bestsellerem jest Honda HR-V. Swoich zwolenników ma też Fiat 500X, Jeep Renegade czy Nissan Juke. Niedawno do gry dołączyli Koreańczycy, prezentując dwa nowe modele - Kię Stonic oraz Hyundaia Kona.

Na Seata Aronę czeka więc wyjątkowo mocna konkurencja. Hiszpanie mają jednak w swoim rękawie kilka asów.

Seat Arona został zbudowany na tej samej nowoczesnej platformie MQB A0, co nowa Ibiza. Od bardziej klasycznego brata jest jednak dłuższy o 79 mm i dobił do 4,14 m długości. Za to wysokość wzrosła o 99 mm. Seat chwali się, że dzięki wyżej poprowadzonej linii dachu pasażerowie na tylnej kanapie będą mieli znacznie więcej miejsca na głowy. W ogóle Hiszpanie podczas prezentacji mocno podkreślali walory praktyczne crossovera. Bagażnik połknie okrągłe 400 l, co jest poprawą o 45 l w porównaniu z Ibizą.

Jak przystało na segment B, w Aronie nie zabraknie szerokich możliwości personalizacji wyglądu. Na pierwszych zdjęciach widzimy dwa warianty kolorystyczne: pomarańczowy lub czerwony lakier z czarnymi akcentami. W sumie takich kombinacji ma być aż 68. Również we wnętrzu Hiszpanie obiecują sporo możliwości dostosowania auta pod siebie.

Więcej o: