A jednak! Alfa Romeo szykuje konkurenta dla BMW 5 i Audi A6

U włoskiego producenta prawdziwy wysyp nowości. Po wprowadzeniu modelu Giulia i pierwszego SUV-a w historii, przyszedł czas na konkurenta w zdominowanej przez Niemców klasie średniej wyższej. Znamy już pierwsze przecieki na temat modelu.

Wszystko wskazuje na to, że w ofercie Alfa Romeo pojawi się jeszcze jeden, większy sedan. Jednak fani marki muszą się uzbroić w cierpliwość, ponieważ premierę przełożono na 2021 rok. Zanim nowy model pojawi się na rynku, zadebiutują odświeżone wersje modeli Stelvio i Giulia. Włoski producent celuje w takich konkurentów jak BMW Serii 5, Mercedes klasy E oraz Audi A6.

Alfa Romeo nadal poważnie myśli o rynku amerykańskim. Marka powróciła za wielką wodę po długiej przerwie. Jednak ostatnie miesiące nie napawają optymizmem. Model Giulia sprzedał się w liczbie 916 egzemplarzy w sierpniu. W tym samym czasie BMW sprzedało 5379 sztuk popularnej "trójki" - co ciekawe model zaliczył spadek sprzedaży aż o 18 proc., a tymczasem model X3 znalazł w tym czasie o 10 proc. więcej klientów.

Amerykańskie trendy przekładają się na rynki globalne. Wszędzie można odczuć zmniejszone zainteresowanie sedanami na rzecz crossoverów i SUV-ów. Włoska marka przygotowała się na taką okoliczność wprowadzając za wielką wodę model Stelvio. Jednak na razie jest dostępny zbyt krótko, żeby wyciągać wnioski z wyników sprzedaży.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.