Przetarg rozstrzygnięty. Wybudują kolejne 71 km drogi S7 na Mazowszu

Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo. Najkorzystniejsze oferty złożyło konsorcjum składające się z firm z Warszawy i Wiednia.

Odcinek Mława - Strzegowo to następny z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywany do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. W zeszłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na budowę odcinka S7 Napierki-Mława. Inwestycję w systemie "projektuj i buduj", obejmującą 71 km drogi w podzielono na cztery odcinki: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

Budowa potrwa 34 miesiące od momentu podpisania umowy

W zamówieniu przyjęto trzy kryteria oceny ofert - duże znaczenie ma nie tylko cena, ale przede wszystkim termin wykonania. Wykonawcy mogli zaproponować realizację inwestycji w maksymalnym terminie 37 miesięcy, ale nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy oferenci zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zlecenia. Ostatnim warunkiem był okres gwarancji. Wszystkie firmy startujące w przetargu zaproponowały 10-letnią gwarancję na wykonane roboty.

Najkorzystniejsza oferta za 446,2 mln zł

Najkorzystniejszą ofertę za kwotę 446,2 mln zł złożyło konsorcjum PORR Polska Infrastructure SA z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Firmy wyłonione w przetargu przed przystąpieniem do prac budowlanych maja za zadanie wykonać projektu budowlane i złożyć wnioski o ZRID dla całej inwestycji. Budowa drogi jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (6)
Rozstrzygnięto przetarg na budowę drogi S7 na odcinku Mława - Strzegowo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Janusz Piotrowski

  Oceniono 13 razy 11

  Tylko wjazd do Warszawy przez Łomianki makabryczny.I nie wiadomo kiedy będzie.

 • misko1976

  Oceniono 1 raz 1

  S7 najważniejsze odcinki to:
  1.Wylot na północ w Warszawy koło Łomianek
  2.Północny wylot z Krakowa.
  3.Południowy wylot z Warszawy z kierunku Tarczyna
  Te trzy odcinki potrzebne są od dawna.
  Docelowo trzeba wybudować cała trasę S7 Trójmiasto-Chyżne do granicy ze Słowacją do ich R3

 • Gość: Robert M.

  0

  Dlaczego nikt nie mówi o wyjazdach/wjazdach do Warszawy ; 1)do Łomianek są tylko dwa pasy ruchu - a można wykonać przynajmniej po dwa dodatkowo, 2) do Zakrętu to samo. Ja się pytam gdzie są nasi planiści czy oni tego nie widzą ja trudno dostać się rano i wieczorem wyjechać ?

 • Gość: nidzicanini

  0

  Śmiech mnie ogarnia jak słyszę o kolejnej inwestycji na S7.
  Wyjazd z Krakowa -> tylko jeden pas,
  Radom -> brak obwodnicy, ale zawsze jest policja z radarem albo w miejscowości Barak albo pomiędzy rondami w Radomiu,
  wyjazd z Warszawy -> świata w Łomiankach,
  mini-ekspresówka koło Płońska -> kończy się nagle na wiadukcie i masz od razu ograniczenie do 70 a na dole już stoi policja z suszarką, i dalej jednopasmówka aż do granic województwa.

  Jak wpisuję do googla trasę Kraków-Nidzica to mi sugeruje przez Katowice, Częstochowę i Łódź jechać. S7, hehehhe, to "S" to chyba skrót od Slow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX