Przetarg rozstrzygnięty. Wybudują kolejne 71 km drogi S7 na Mazowszu

Kilka dni temu rozstrzygnięto przetarg na projekt i budowę drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo. Najkorzystniejsze oferty złożyło konsorcjum składające się z firm z Warszawy i Wiednia.

Odcinek Mława - Strzegowo to następny z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, przygotowywany do przebudowy przez olsztyński oddział GDDKiA. W zeszłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na budowę odcinka S7 Napierki-Mława. Inwestycję w systemie "projektuj i buduj", obejmującą 71 km drogi w podzielono na cztery odcinki: Napierki-Mława (ok. 14 km), Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo-Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki-Płońsk (ok. 13,7 km).

Budowa potrwa 34 miesiące od momentu podpisania umowy

W zamówieniu przyjęto trzy kryteria oceny ofert - duże znaczenie ma nie tylko cena, ale przede wszystkim termin wykonania. Wykonawcy mogli zaproponować realizację inwestycji w maksymalnym terminie 37 miesięcy, ale nie krótszym niż 34 miesiące. Wszyscy oferenci zadeklarowali 34-miesięczny okres wykonania zlecenia. Ostatnim warunkiem był okres gwarancji. Wszystkie firmy startujące w przetargu zaproponowały 10-letnią gwarancję na wykonane roboty.

Najkorzystniejsza oferta za 446,2 mln zł

Najkorzystniejszą ofertę za kwotę 446,2 mln zł złożyło konsorcjum PORR Polska Infrastructure SA z Warszawy oraz PORR Bau GmbH z Wiednia. Firmy wyłonione w przetargu przed przystąpieniem do prac budowlanych maja za zadanie wykonać projektu budowlane i złożyć wnioski o ZRID dla całej inwestycji. Budowa drogi jest przewidziana do współfinansowania ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Źródło: GDDKiA

Więcej o: