Jaguar wycenił luksusowe kombi, konkurenta BMW Serii 5 i Mercedesa Klasy E

Gama modelowa brytyjskiego producenta wzbogaciła się o model XF Sportbrake. Luksusowe kombi z Wielkiej Brytanii nie będzie miało lekko na polskim rynku. Czy przekona do siebie atrakcyjną ceną?

Jaguar podkreśla, że nie tylko wygląd jest mocną stroną najnowszego kombi. Model XF Sportbrake oferuje bardzo dobry rozkład masy, napęd na cztery koła oraz bagażnik o pojemności 565 litrów.

Polski cennik otwiera wersja z dwulitrowym dieslem o mocy 163 KM pod maską. Podstawowa wersja Pure z przekładnią ręczną kosztuje od 199 900 złotych. Wariant z automatyczną skrzynią biegów jest dostępny od 217 100 zł.

W przypadku Jaguara XF Sportbrake dwulitrowy silnik oferuje jeszcze dwa warianty mocy: 180 i 240 KM. Pierwsza kosztuje co najmniej 222 600 zł (234 400 zł z napędem AWD), a mocniejsza wersja z napędem AWD, dostępna od poziomu wyposażenia Prestige to koszt 267 200 zł.

W ofercie znajdziemy 250-konny silnik benzynowy o pojemności dwóch litrów. W takim wydaniu napęd trafia na tylną oś, a ceny zaczynają się od 238 100 zł. Najmocniejszy diesel w ofercie – wersja 3.0 TDV6 - ma 300 KM mocy i napęd na tylną oś. Taki egzemplarz wyceniono na 356 100 zł, ale cenę końcową można podwyższyć o metaliczny lakier, panoramiczny dach, adaptacyjne lampy LED. Co ciekawe, ceny dodatków zależą od pojemności silnika, a więc za niektóre opcje zapłacimy więcej wybierając trzylitrową jednostkę.

Pierwsze egzemplarze Jaguara XF Sportbrake trafią do polskich salonów już w listopadzie.

Czy podoba Ci się nowy Jaguar XF Sportbrake?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.