Futurystyczne Renault, które połączy się z Twoim domem

Na salonie we Frankfurcie mogliśmy zobaczyć koncepcyjne Renault Symbioz. To samochód, który prezentuje wizję mobilności w 2030 roku, gdzie samochody będą w stanie wchodzić w interakcję z domem, miastem i infrastrukturą drogową.

Renault Symbioz ma być samochodem zintegrowanym z domem. To pierwszy taki koncept zaprezentowany na targach. Przedstawiciele francuskiego koncernu tłumaczą, z że cały czas zmienia się sposób, w jaki wykorzystujemy samochody. Pojazd nie służy już tylko do przemieszczania się z jednego punktu do drugiego. Cztery kółka są coraz częściej interaktywne i pozwalają łączyć się z innymi samochodami, ludźmi czy przedmiotami znajdującymi się w pobliżu.

Koncepcyjny wóz jest zasilany dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi przy tylnej osi. Rozwijają maksymalną moc 680 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To oznacza, że pojazd rozpędzi się od 0 do 100 km/h w mniej niż sześć sekund, a całkowity zasięg na pełnym ładowaniu wynosi 500 km. Na dodatek w 20 minut będzie można naładować 80 proc. pojemności akumulatora przy użyciu indukcyjnej ładowarki.

Renault Symbioz ConceptRenault Symbioz Concept fot. Renault

Model Symbioz po wjechaniu do garażu ma być traktowany jako dodatkowa przestrzeń mieszkalna. Nie do końca wiemy, w jaki sposób, ale Francuzi na pewno rozwiną swoją wizję w najbliższym czasie.

Do wersji produkcyjnej jeszcze daleko, ale Renault zamierza wypuścić na drogi jeszcze przed końcem tego roku jeżdżący koncept. Elektryczny samochód z technologią autonomiczną pojawi się w salonach nie prędzej niż w 2023 roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA