Borgward Isabella - nowoczesność połączona z klasyką

Na salonie we Frankfurcie nie zabrakło odrodzonej marki Borgward. Niemiecki producent pokazał ciekawy koncept o nazwie Isabella - samochód łączący klasyczny wygląd z nowoczesnością.

Nowy koncept firmy Borgward nawiązuje do samochodu, który był produkowany w latach 50. ubiegłego wieku. Projekt prezentuje niedaleką przyszłość marki w zakresie projektowania oraz technologii napędowej. Model Isabella to czterodrzwiowe, czteroosobowe coupe o bardzo opływowych kształtach.

Styliści przy współpracy z inżynierami mieli za zadanie znaleźć kompromis pomiędzy atrakcyjnymi kształtami a wydajnością aerodynamiczną. Na szczęście udało się połączyć piękno z technologia – to słowa szefa designu marki Borgward, Andersa Warminga.

Auto mierzy równe pięć metrów długości, szerokość to 1,9 metra, a wysokość 1,4 metra. Niektóre z trójwymiarowych elementów nadwozia są podporządkowane konkretnym funkcjom. Zatem nie ma tutaj miejsca na przypadek.

Borgward Isabella ConceptBorgward Isabella Concept fot. Borgward

Producent ze Stuttgartu zamierza wejść na rynek jeszcze przed końcem tego roku. Oprócz konceptu na stoisku marki zaprezentowano model BX7 TS Limited Edition, zwykłą wersję BX7 oraz BX5. Już niebawem zadebiutuje w Europie model BX6 z silnikami benzynowymi pod maską.

Czy Twoim zdaniem wskrzeszony Borgward poradzi sobie w Europie?
Więcej o: