Honda prezentuje nowy koncept. Z przeszłości w przyszłość

Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie nie zabrakło kilku ciekawych premier od azjatyckich producentów. Honda pokazała koncept stylizowany na retro, ale z nowoczesną technologią pod maską.

Chodzi o model Urban EV Concept. Samochód zaprojektowano na zupełnie inną modłę niż wszystkie nowoczesne samochody. Miejski wóz jest napędzany silnikiem elektrycznym, ale producent nie podaje żadnych szczegółów na ten temat. Wiadomo tylko tyle, że Honda ma na pokładzie system Power Manager Concept, który odpowiada za wydajne zarządzanie energią.

Gabaryty konceptu są porównywalne z modelem Jazz, a w kabinie znalazło się miejsce dla czterech pasażerów. Dostęp do wnętrza ułatwiają drzwi otwierane przeciwsobnie. Przednia i tylna kanapa są obszyte szarym materiałem, a w niektórych miejscach pojawiły się drewniane akcenty. Uwagę przyciąga zakrzywiony ekran multimedialny obsługiwany za pomocą dotyku. Na zewnątrz pojawiły się ekrany, które wyświetlają komunikaty dla innych kierowców. Wystarczy, że jeden z pasażerów podyktuje hasło do wyświetlenia.

Najbardziej interesującym faktem na temat modelu Urban EV Concept jest to, że trafi niebawem do produkcji. Nie znamy dokładnej daty premiery, ale japoński producent zastrzega, że może to być już za dwa lata.

Czy Twoim zdaniem taki projekt przyjąłby się na polskich ulicach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.