Mercedes EQA Concept. Elektryczny kompakt coraz bliżej

Na stoisku Mercedesa największe zamieszanie oczywiście robił AMG Project ONE, ale równie ważnym modelem jest koncepcyjne EQA. To zapowiedź elektryczne hatchbacka, który powinien pojawić się na drogach już w przyszłym roku.

Kompaktowy Mercedes EQA to drugi koncept z elektrycznej rodziny Mercedesa EQ. Pierwszym był pokazany rok temu w Paryżu SUV. Obydwa auta są już bardzo blisko produkcji. Mercedes odważnie zapowiada, że pierwsze z nich pojawi się na drogach już w 2019 r, kolejną premierę zaplanowano na 2020 r.

Na pokładzie Mercedesa EQA pracują dwa silniki elektryczne, które łącznie oferują kierowcy 270 KM mocy i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. EQA wyposażone jest w napęd na cztery koła - jeden silnik umieszczony jest na przedniej, drugi na tylnej osi i każdy odpowiada za napędzanie kół swojej osi. Mercedes podaje, że pierwsza setka na liczniku to kwestia około 5 sekund. Według niedawnych doniesień ze Stuttgartu w bazowych wersjach produkcyjnego EQA do napędzania auta oddelegowany będzie jeden silnik, a moc będzie przekazywana na przód.

Pojemność baterii konceptu to 60 kWh. Producent zapewnia, że pozwolą przejechać nawet 400 km na jednym ładowaniu. Mercedes EQA wspiera oczywiście technologię szybkiego ładowania.

Czy Mercedes odegra istotna rolę w segmencie samochodów elektrycznych?
Więcej o: