Potężny Land Rover Discovery SVX we Frankfurcie

Koncern JLR przywiózł do Frankfurtu kilka naprawdę ciekawych aut. Tym razem przyjrzymy się nowemu Land Roverowi Discovery w topowym wydaniu SVX.

Pod maską Land Rovera Discovery SVX pracuje 5-litrowa V-ósemka o mocy 525 KM i 625 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To najmocniejsze Discovery w gamie. Osiągów topowego SUV-a, niestety, jeszcze nie podano.

Oddział do zadań specjalnych brytyjskiego koncernu - JLR Special Vehicle Operations - oprócz potężnego silnika zdecydował się także na pakiet offroadowych poprawek. Discovery SVX ma być nie tylko najszybszym modelem w rodzinie, ale także najdzielniejszym w trudnym terenie. Stąd m.in. wyczynowe opony Goodyear Wrangler na nowych 20-calowych felgach, ulepszony tryb jazdy po bezdrożach, wyższy prześwit, wzmocnienia i osłony w strategicznych miejscach oraz system Hydraulic Active Roll Control już w standardzie.

Land Rover Discovery SVXLand Rover Discovery SVX fot. JLR

JLR podkreśla, że nie jest to koncept, a "przedsmak produkcyjnej wersji". Ma to oznaczać, że na drogi wyjedzie bardzo podobny SUV. Możemy się spodziewać, że nowości stylistyczne (nowy zderzak, felgi, osłony podwozia i nadkoli itd.), pomarańczowe akcenty oraz nowa tapicerka we wnętrzu trafią do sprzedaży w praktycznie niezmienionej formie.

Produkcja specjalnej wersji SVX ma ruszyć już w przyszłym roku. Bliżej rynkowej premiery poznamy kolejne szczegóły modelu, w tym jego cenę oraz osiągi.

Landrover teraz ma szaloną promocję, ceny niższe nawet o 100 tys! Poniżej sprawdzisz szczegóły oferty

Więcej o:
Copyright © Agora SA