Nowe Renault Megane R.S. z silnikiem Alpine

Podczas salonie motoryzacyjnego we Frankfurcie zadebiutowała nowa odsłona Renault Megane RS. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, pod maską nie pracuje dwulitrowa jednostka benzynowa.

Nowe Megane RS zasila motor o pojemności 1,8 litra. Turbodoładowana jednostka benzynowa pochodzi wprost z modelu Alpine A110 i dostarcza 280 KM i 390 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość trafia na przednie koła za pośrednictwem ręcznej skrzyni biegów lub dwusprzęgłowego automatu. Obydwie skrzynie mają sześć biegów, ale w przypadku drugiego rozwiązania mamy do dyspozycji łopatki przy kierownicy oraz tryb „launch control” i „multi-change down” pozwalający na szybką zmianę kilku biegów podczas hamowania.

Sportowy hot-hatch oferuje dwa warianty zawieszenia: Sport i Cup. Do tego można jeszcze dołożyć tylną oś skrętną oraz mechanizm różnicowy Torsen. Kierowca ma do dyspozycji jeden z pięciu trybów pracy: Comfort, Normal, Sport, Race oraz Perso.

Renault Megane R.S.Renault Megane R.S. fot. Renault

Francuski kompakt otrzymał pakiet poszerzający nadwozie o 60 mm z przodu i 45 mm z tyłu. Do tego sportowy wygląd akcentują nowe zderzaki, spojlery i powiększone wloty powietrza. Całość postawiono na 18- i 19-calowych felgach, a z tyłu zainstalowano dyfuzor i centralną końcówkę wydechu. Sportowa wersja jest dostępna w nowym kolorze Volcanic Orange.

Na liście wyposażenia nowego modelu znajdziemy system RS Monitor serwujący dane telemetryczne na ekranie urządzenia R-Link 2. Można do niego podłączyć zewnętrzną kamerę, która połączy dane z obrazem podczas przejazdu na torze.

Renault Megane R.S.Renault Megane R.S. fot. Renault

Pod koniec przyszłego roku zadebiutuje wersja Trophy oraz Cup z 300-konnym silnikiem pod maską (400 Nm).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.