Kia Proceed Concept oficjalnie. Oto hatchback przyszłości

Podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie debiutuje nowy koncept marki Kia, który jest zapowiedzią kolejnej generacji kompaktowego modelu. Samochód wyróżnia się nietuzinkowym wyglądem i niesamowitą barwą lakieru.

Nadwozie wersji koncepcyjnej pokryto lakierem Lava Red. To efekt wielogodzinnego, ręcznego nakładania 19 warstw lakieru o różnych odcieniach (od czarnego, przez chromowany srebrny aż po czerwony). Specjalny lakier odsłania swój urok podczas zmieniających się warunków oświetleniowych, gdy podkreśla różne akcenty w wyglądzie nadwozia.

Bryła samochodu nie przypomina typowego hatchbacka. Jest trochę wydłużona, ale przy tym smukła, dynamiczna i muskularna. Całość postawiono na 20-calowych felgach z centralną śrubą.

Specjalny lakier pojawił się również w kokpicie, gdzie kontrastuje z ciemną tapicerką z elastanu. Styliści dołożyli sporo akcentów z włókna węglowego. W kabinie zainstalowano cztery fotele oraz oświetlenie symbolizujące tryb jazdy: Lava Red dla GT, Forest Green dla Eco oraz Ghost White dla autonomicznego trybu jazdy. Na temat ostatniego producent jeszcze się nie wypowiedział.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.