Porsche 911 GT3 w wersji "light"

We Frankfurcie Porsche pokazało nowe 911 wyposażone w zestaw GT3 Touring Package. To model nawiązujący do legendarnego 911 Carrera RS 2.7. Co ważne, dostępny będzie tylko z ręczną skrzynią.

Największą różnicą w porównaniu z „pełnym” pakietem GT3 jest brak wielkiego, tylnego skrzydła. Zamiast tego samochód wyposażono w bardzo subtelny tylny spojler. Niemieckie źródła podają, że wzmocniona wersja oferuje 500 KM maksymalnej mocy i 460 Nm momentu obrotowego. Silnik bokser o pojemności czterech litrów połączono tym razem z 6-biegową, ręczną skrzynią biegów. W normalnej odmianie GT3 znajdziemy 7-stopniową przekładnię PDK, ale w tym przypadku nie będzie dostępna.

Najnowsze dziecko inżynierów z Zuffenhausen nie różni się osiągami od normalnej wersji. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 316 km/h. Oficjalna cena to 152 416 euro na rynku niemieckim. Klienci będą mogli zamówić dodatkowe wyposażenie, takie jak np. pakiet Chrono, ceramiczne hamulce i system podnoszący przednią oś.

Pakiet GT3 Touring oferuje więcej komfortu podczas jazdy bez kompromisu w kwestii osiągów. Więcej na temat modelu dowiemy się podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie, gdzie zadebiutuje tuż obok nowego Cayenne oraz 911 Speedster.