Honda świętuje urodziny Type R

Japoński producent przygotował atrakcję dla fanów sportowych modeli. W tym roku wypada 25. rocznica Type R.

Trudno w to uwierzyć, ale charakterystyczne logo Type R ma już 25 lat. Pierwszym modelem z tym znaczkiem była Honda NSX zaprezentowana w 1992 roku. W tym samym roku japoński producent wprowadził na rynek motocykl CBR900 RR Fireblade, a więc powód do świętowania jest podwójny.

Przez ćwierć wieku gama modelowa Type R mocno się rozrosła, ale niektóre z tych modeli nie były  dostępne globalnie. Ten zarzut głównie dotyczy rynku amerykańskiego. Jednak nie brakowało samochodów, które wzbudzały naprawdę dużo emocji - jak wspomniana Integra Type R oraz kolejne generacje modelu Civic. W przypadku motocykli zaczęło się od modelu 900RR, następcami były 929RR, 954RR, a w 2004 roku pojawił się model CBR1000RR, który był przepustką do świata motocykli z litrowym silnikiem.

Z okazji 25. urodzin japoński producent zabrał wszystkie stare i nowe modele na brytyjski tor Rockingham Motor Speedway. Przedstawiciele marki podkreślają, że dwie i pół dekady mocno zmieniło świat, ale przed Hondą stoją kolejne wyzwania, jak choćby napęd elektryczny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.