BMW zapowiada trzeci model z rodziny "i". Oto i Vision Dynamics

Nowy koncept BMW zapowiada kolejne auto z rodziny "i". i Vision Dynamics wpisuje się pomiędzy modele i3 oraz i8 i bardzo przypomina futurystyczne wcielenie serii 4 Gran Coupe.

BMW twierdzi, że produkcyjna wersja konceptu i Vision Dynamics trafi do sprzedaży "już w najbliższej przyszłości", ale Bawarczycy nie podali jeszcze konkretnej daty premiery. Model miałby zająć miejsce w ofercie pomiędzy mały i3 i flagowym i8. Nie wiemy jeszcze, czy to kilkukrotnie zapowiadane i5 czy może zupełnie inne auto.

Nie znamy też dokładnych szczegółów napędu BMW i Vision Dynamics. Wiemy, że będzie to auto w pełni elektryczne. Na razie producent ujawnił tylko osiągi - 4 sekundy do pierwszej setki i 200 km/h prędkości maksymalnej. Brzmi nieźle. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę deklarowany zasięg na jednym ładowaniu na poziomie 600 km.

Stylistycznie BMW podąża ścieżką, którą widzieliśmy już w poprzednich konceptach marki. Niemcy stawiają na ostre i dynamiczne linie. I tutaj, i w drugim pojeździe koncepcyjnym, jaki prezentowany jest we Frankfurcie możemy zobaczyć nowy grill marki. Na pierwszych ujawnionych zdjęciach BMW skupia się na stylistyce zewnętrznej i Vision Dynamics. Na razie nie możemy zajrzeć do wnętrza konceptu.

Czy Twoim zdaniem BMW zdecyduje się na aż tak odważną stylistycznie premierę?
Więcej o: