Porsche przygotowuje odpowiednik 911 R. Tym razem bez limitów

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Porsche 911 R, którzy nie załapali się na listę klientów. Producent sportowych samochodów przygotowuje kolejny model, który ma być dostępny dla większej ilości klientów.

Porsche 911 R zadebiutowało na salonie motoryzacyjnym w Genewie. Model wyposażony w wolnossący silnik i manualną skrzynię biegów cieszył się ogromnym zainteresowaniem klientów, ale nie było łatwo go zdobyć. Produkcja była limitowana do 991 egzemplarzy. To spowodowało, że ceny na rynku wtórnym poszybowały w górę. Kilka tygodni temu pojawiło się ogłoszenie wycenione 770 tys. dolarów, a jakiś czas temu w USA ktoś chciał sprzedać ten samochód za 1,25 mln dolarów. Przypomnijmy, że salonowa cena wynosiła 184 tys. dolarów.

Kilka dni temu Porsche zapowiedziało podobną wersję modelu 911, ale przy okazji zaznaczyło, że auto będzie dostępne bez limitów. Jedynym znakiem zapytania jest to, czy nowy model powstanie na bazie generacji 991. W grę wchodzi również zupełnie nowa konstrukcja 992, która zadebiutuje jeszcze przed końcem dekady. Na pewno można liczyć na to, że inżynierowie Porsche dopełnią wszystkich starań, żeby zapewnić jak największą frajdę z jazdy.

Tym czasem plotki sugerują, że na salonie we Frankfurcie pojawi się limitowana wersja Speedster oraz GT3 Touring Package zapowiadający odświeżone GT3 RS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.