900 KM w kabriolecie? Oto mocarny Brabus 900 Rocket

Ultraluksusowe samochody nie narzekają na niedobór mocy, ale klienci w tym segmencie potrafią być bardzo wymagający. Dlatego firma Brabus przygotowała nowe wcielenie Mercedesa S65 AMG Cabriolet.

Luksusowy kabriolet Mercedesa w wersji S65 ma pod maską silnik V12 o pojemności sześciu litrów. Jednostka generuje 630 KM maksymalnej. Wydawałoby się, że to wystarczające parametry, żeby wygenerować sporo wiatru we włosach.

Inżynierowie Brabusa mają inne zdanie na ten temat. Na początek postanowili wprowadzić kilka modyfikacji pod maską. Zmieniono cały układ dolotowy i wydechowy, zainstalowano nowy intercooler oraz zmodyfikowaną, siedmiostopniową skrzynię biegów. Na koniec dołożono dwie powiększone turbosprężarki.

W ten oto sposób powstał Brabus 900 Rocket Cabrio. Jak sama nazwa wskazuje, możemy się spodziewać pod maską 900 KM maksymalnej mocy, a szczytowy moment obrotowy jest ograniczony przy 1200 Nm. W dodatku całość trafia na tylną oś.

Luksusowy kabriolet przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 350 km/h, ale prędkościomierz wyskalowano o 50 km/h. Być może w tej piekielnej maszynie drzemie jeszcze większy potencjał. Firma Brabus nie ujawnia, ile kosztuje ta czarna rakieta, ale spodziewamy się, że nie zabraknie chętnych na taki samochód