Nowa Toyota Land Cruiser zadebiutuje we Frankfurcie?

Toyota przygotowuje ciekawe premiery na imprezę we Frankfurcie. Na początek pojawi się hybrydowy koncept C-HR Hy-Power, ale więcej emocji wzbudzają plotki na temat nowego Land Cruisera.

Toyota C-HR szybko stała się rynkowym hitem. Dlatego japoński producent zamierza cały czas podgrzewać atmosferę wokół kompaktowego crossovera. W sieci pojawiło się zdjęcie prezentujące kawałek zderzaka i tablicy rejestracyjnej modelu. Możemy z niego wywnioskować, że we Frankfurcie pojawi się lekko zmieniony C-HR z nową technologią pod maską.

Drugą nowością we Frankfurcie będzie Toyota Land Cruiser. Producent nie komentuje pierwszych przecieków, ale plotki mówią o zupełnie nowej konstrukcji zbudowanej na ramie. Aktualna generacja legendarnej terenówki jest już dostępna przez ponad dekadę, a więc przyszedł najwyższy czas na zmiany. Stylistyka nowego modelu może nawiązywać do koncepcyjnego FT-4X prezentowanego podczas New York Auto Show.

Toyota FT-4X ConceptToyota FT-4X Concept fot. Toyota

Nowy Land Cruiser będzie dostępny w bliźniaczej wersji z logo Lexusa. Model LX570 jest oferowany rynku amerykańskim. Auto różni się bardziej luksusowym wyposażeniem, ale konstrukcja i jednostka napędowa są identyczne.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.