BMW X4 ma być piękniejsze. Mamy pierwsze zdjęcia

Już za kilka miesięcy na rynek wchodzi odświeżone BMW X4. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia bawarskiego SUV-a o nadwoziu coupe. Styliści poprawili trochę jego wygląd.

W okolicach fabryki BMW leżącej w amerykańskim Spartanburgu pojawił się niespodziewanie odświeżony model X4. Samochód pozbawiony maskującego makijażu przyłapano podczas transportu na lawecie.

Nowa wersja przeznaczona na rocznik modelowy 2019 wygląda dużo atrakcyjniej. Już na pierwszy rzut oka zauważymy przeprojektowany przedni zderzak z większymi wlotami powietrza i metalicznymi wstawkami. Wmontowano w nim poziome światła LED do jazdy dziennej. Przy okazji zmieniła się osłona chłodnicy oraz wygląd przednich reflektorów.

Prototyp nowego BMW X4Prototyp nowego BMW X4 źródło:carscoops

Prototyp nowego BMW X4Prototyp nowego BMW X4 źródło:carscoops

Nowe BMW X4 ma trochę większe wloty powietrza w przednich nadkolach i bardziej sportową linię dachu. Tylna klapa jest teraz bardziej opływowa, a z tyłu pojawiły się nowe lampy. Auto powstało na platformie CLAR wykorzystywanej do budowy nowego X3. Dzięki tej konstrukcji udało się zmniejszyć masę samochodu o najmniej 55 kg.

Pod maską nowego BMW X4 pojawią się te same jednostki co w nowym X3. Na pewno zobaczymy na liście silnik 3.0 TwinPower Turbo o mocy 360 KM (500 Nm) oraz jednostki wysokoprężne: 2.0 o mocy 190 KM (400 Nm) i 3.0 oferujące 265 KM (620 Nm).

Producent nie poinformował o dacie premiery, ale możemy się spodziewać debiutu na jednej z przyszłorocznych imprez.

Stylistyka SUV-ów coupe wzbudza kontrowersje. A czy Tobie się podoba BMW X4?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.