Skoda Kodiaq RS już w przyszłym roku?

Czeski producent przygotowuje specjalne wydanie nowego SUV-a. Prawdopodobnie już w przyszłym roku wejdzie na rynek Skoda Kodiaq w ostrym wydaniu "RS".

Odkąd Skoda znajduje się pod skrzydłami Volkswagena, na drogi całego świata wyjechało ponad 15 mln egzemplarzy samochodów czeskiej marki. Model Kodiaq jest jedną z najważniejszych premier ostatnich lat, dlatego szefowie marki widzą w tym modelu wielki potencjał.

Zagraniczne źródła informują, że już w przyszłym roku na salonie w Genewie zadebiutuje Kodiaq RS. Na razie nie znamy szczegółów, ale samochód zaoferuje sporo momentu obrotowego. Niewykluczone, że najmocniejsza wersja będzie wyposażona w silnik wysokoprężny. Oprócz zmian pod maską możemy liczyć na serię modyfikacji w obrębie nadwozia. Sportowa odmiana Skody Kodiaq ma być wyposażona w agresywniejszy zderzak, nową osłonę chłodnicy, przyciemniane szyby, duże felgi oraz kilka sportowych smaczków w kabinie.

Skoda liczy na duża popularność takiego modelu na rynku niemieckim i brytyjskim, gdzie Octavia RS to nawet 20 procent całkowitej sprzedaży. Jednak większość klientów wybiera wersje wyposażone w silnik Diesla.

Przy okazji spekulacji na temat wersji RS, ponownie pojawia się temat SUV-a o nadwoziu coupe, sprzedawanego wyłącznie na rynku chińskim. Jednak na razie nie ma planów wprowadzenia takiego samochodu do Europy.

Czy Twoim zdaniem Skoda Kodiaq w sportowym wydaniu RS ma sens?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.