Volvo XC40 będzie najbezpieczniejszym SUV-em?

Najmniejszy crossover szwedzkiej marki jest już w drodze, a na dodatek podniesie poprzeczkę w kwestii bezpieczeństwa. Potwierdza to najnowszy film opublikowany przez producenta.

Volvo XC40 zadebiutuje lada moment. Nowy model w gamie szwedzkiego producenta powstał na zupełnie nowej płycie podłogowej CMA i będzie wyposażony we wszystkie zdobycze technologii związane z bezpieczeństwem. Na jego pokładzie znajdzie się kamera pokazująca widok 360 stopni wokół auta, ale największym hitem może być system „Pilot Assist” oferujący semi-autonomiczne technologie na pokładzie.

Nowy model powstał głównie z myślą o jeździe w mieście, dlatego nie zabraknie systemów takich, jak choćby system Cross Traffic Alert połączony z automatycznym hamowaniem. W filmie możemy zobaczyć, jak działa nowe rozwiązanie, a także poznamy funkcjonalności oferowane przez nowy model. W Volvo XC40 schowki w drzwiach mają być tak pojemne, że zmieścimy tam nawet laptopa. Do tego samochód zaoferuje bardzo szerokie pole do personalizacji.

Producent nie określił jeszcze daty premiery, ale możemy się spodziewać, że XC40 zadebiutuje jeszcze w tym roku. Volvo co prawda nie wybiera się do Frankfurtu, ale możemy się spodziewać odsłonięcia podczas imprezy w Detroit, Genewie lub Szanghaju.

Czy Twoim zdaniem Volvo XC40 odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.