Shooting brake po koreańsku. Kia zaskakuje konceptem

U koreańskiego producenta istny wysyp premier. Po ciepłym przyjęciu Stingera przyszedł czas na model Stonic, ale to jeszcze nie koniec nowości. Na salonie we Frankfurcie pojawi się KED-12, który jest zapowiedzią nowego cee`da.

Kia przygotowała dwie koncepcyjne premiery na salon we Frankfurcie. Pierwszą będzie model Pro cee`d, czyli wizja nowoczesnego hatchbacka o sportowym zacięciu. Producent zapowiada odważną stylistykę i dużo frajdy z jazdy. Drugi model to KED-12, czyli projekt oparty o wspomniany model Pro cee`d. Producent ujawnił właśnie pierwszą wizualizację modelu - robi wrażenie!

Nadwozie typu shooting brake to zupełna nowość dla marki Kia. Połączenie coupe i kombi prezentuje się bardzo dynamicznie. Łagodna, a przy tym bardzo elegancka linia nadwozia skrywa wielkie felgi z centralną śrubą. Wrażenie robią lampy w technologii LED umieszczone w pasie ciągnącym się przez całą szerokość samochodu. Reszta nadwozia skrywa się w cieniu.

Kia nie zdradza szczegółów na temat nowego modelu ani jednostki napędowej. Koreański producent obiecuje tylko, że osiągi pójdą w parze z wyglądem. Więcej na temat samochodu dowiemy się już w połowie września podczas salonu we Frankfurcie.

Czy podoba Ci się stylistyka nowych modeli Kii?
Więcej o: