Qoros prezentuje crossovera i sedana. Trafią do Europy?

Chińska marka Qoros zapowiadała ambitne plany podboju rynku europejskiego, ale na razie skończyło się tylko na groźbach. Firma skupia się na lokalnym rynku, gdzie zaprezentowała dwa nowe modele.

Podczas imprezy Chengdu auto Show zadebiutowały dwa modele: sedan i crossover. Model Young to konkurent Hondy CR-V i Mazdy CX-4. Chiński crossover ma pod maską turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Jednostka dostarcza 150 KM i jest połączona z 6-biegową skrzynią ręczną. Do budowy tego modelu nie wykorzystano platformy zaprojektowanej przez Magna Steyr. Auto powstało na tej samej płycie podłogowej, co Chery Tiggo 7. W przeciwieństwie do bliźniaczego modelu, Qoros Young jest skierowany do bardziej wymagających odbiorców. Producent zadbał o wysoką jakość materiałów wykończeniowych, multimedia na pokładzie oraz nowe technologie.

Kolejna nowość to luksusowy koncept o nadwoziu sedan. Model o nazwie K-EV ma pod maską silnik o mocy 870 KM i jest napędzany elektrycznie. Całość powstała na karbonowym monokoku. Auto nawiązuje do projektu prezentowanego w kwietniu podczas innej imprezy. W wersji przedprodukcyjnej zrezygnowano z wykonanych w całości ze szkła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.