Seat pożegnał kryzys. Rekordowa sprzedaż Leona

Jeszcze kilka lat temu przyszłość marki Seat wisiała na włosku. Hiszpańska marka pożegnała już problemy na dobre, w czym pomógł między innymi nowy Leon.

Trzecia generacja Seata Leona jest najlepiej sprzedającym się modelem w historii. W tej chwili samochód trafił na rynek w liczbie 682 567 egzemplarzy. O sukcesie świadczy fakt, że dwie poprzednie generacje uzyskały całościowo wynik na poziomie 534 797 i 675 915 sztuk.

Poza tym Leon jest najlepiej sprzedającym się modelem marki Seat w rocznych statystykach od 2014 orku. Dynamicznie zaprojektowana odmiana kombi to ponad 30 procent wolumenu całej gamy. Trzecia odsłona kompaktowego modelu weszła do sprzedaży w 2012 roku. Iberyjski producent wprowadził kilka miesięcy temu do salonów odświeżoną wersję, która przyciąga jeszcze większe grono klientów.

Seat Ateca FRSeat Ateca FR Fot. Seat

Poza tym oferta Seata powiększyła się o zupełnie nową generację modelu Ibiza oraz bliźniaczy model Arona o nadwoziu typu crossover. Oprócz tego dużą popularnością cieszy się kompaktowy SUV Ateca, a w drodze jest już kolejny model – hiszpański odpowiednik Skody Kodiaq. Z taką gamą modelową Seat może być spokojny o swoją przyszłość przez następne lata.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.