Toyota w końcu wraca do korzeni. Czas na sportowe modele

Dobre wieści płyną z Japonii. Już w przyszłym miesiącu Toyota zorganizuje konferencję prasową podczas której przedstawi "nową serię sportowych samochodów".

Zagraniczne źródła donoszą, że pierwszym modelem początkującym serię będzie nowe wcielenie Supry. Japoński producent nie zdradza żadnych szczegółów, ale wydarzenie ma dotyczyć wyłącznie rynku japońskiego. Toyota nie określiła się jeszcze, czy sportowe samochody zagoszczą również w innych krajach.

Aktualnie sportowa gama modeli opiera się na GT86 i Yarisie GRMN. Ostrzejsze wcielenie popularnego miejskiego samochodu ma być dostępne w trzy- i pięciodrzwiowej wersji. Toyota Yaris przerobiona przez speców od WRC ma pod maską silnik 1.8 o mocy 205 KM, który połączono z 6-biegową, ręczną skrzynią.

Kilka miesięcy temu dużo emocji wzbudziły plotki o następcy MR2. Niewykluczone, że produkcyjna wersja tego modelu będzie nawiązywać do konceptu S-FR prezentowanego w 2015 i 2016 roku.

Być może podczas konferencji zostanie zaprezentowany jeden z modeli z nowej linii. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to nowa Supra, która kilka tygodni później zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Tokio.

Czy Twoim zdaniem sportowe modele Toyoty odniosą sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.