Elon Musk drąży tunele, w których zmieści się Tesla

Twórca Tesli cały czas pracuje nad kilkoma bardzo ambitnymi projektami. Jednym z nich są tunele służące do szybkiego przemieszczania się pomiędzy miastami. W jednym z nich zameldowała się Tesla Model S.

Firma Boring Company zajmuje się drążeniem tuneli pod Los Angeles. Elon Musk otrzymał ostatnio wstępną zgodę włodarzy miasta na takie działania. Szalony biznesmen wymyślił kolejny środek transportu - Hyperloop, wykorzystujący podziemne tunele do przejazdów z prędkością 210 km/h specjalnymi elektrycznymi pojazdami i platformami. Brzmi trochę jak koncepcja metra, ale w tym przypadku będziemy mogli przetransportować samochód.

Projekt jest cały czas na etapie badań i rozwoju, a tymczasem firma Muska testuje nowe urządzenie o nazwie Godot, które służy do drążenia tuneli. Jednak do tej pory biznesmen nie zdradził, jakie wymiary będą mieć podziemne przejścia.

Kilka dni temu na Instagramie pojawiło się zdjęcie prezentujące Teslę Model S stojącą w takim tunelu można się spodziewać, że średnica tunelu to co ponad cztery metry. Samochód znajdujący się na zdjęciu ma prawie dwa metry szerokości, a obok niego jest jeszcze sporo miejsca.

Czy Elon Musk odniesie kolejny sukces?
Więcej o: