Mini stawia na prąd. Oto koncept auta, które pojawi się na drogach już w 2019 r.

Mini to kolejna marka, która stawia na prąd. Brytyjczycy zapowiadają, że pierwszy taki model pojawi się na drogach jeszcze przed 2020 r. Dzisiaj możemy zobaczyć, jak Anglicy wyobrażają sobie swojego elektryka.

Szef BMW AG Harald Kruger (brytyjska marka już od dłuższego czasu należy do Bawarczyków) oficjalnie zapowiedział, że w pełni elektryczne Mini wyjedzie na drogi już w 2019 r. Koncepcyjne elektryczne auto, które prezentujemy Wam dzisiaj to, wg Krugera, "ekscytująca zapowiedź produkcyjnego modelu". Jeżeli wierzyć szefowi koncernu, to elektryczne Mini ma być bardzo podobne do tego, co widzimy na zdjęciach.

Mini Electric Concept to na razie raczej zabawa stylistów niż pełnoprawne auto. A przynajmniej na razie, Mini nie ujawnia ani osiągów, ani specyfikacji, ani zasięgu modelu. Wiemy tylko, że na pokładzie ma pracować "mocny" silnik elektryczny, który zapewni "bardzo duży" zasięg na jednym ładowaniu.

Możliwe, że jakieś szczegóły techniczne poznamy podczas oficjalnej prezentacji konceptu, która odbędzie się podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Mini Electric ConceptMini Electric Concept fot. Mini

Mini Electric ConceptMini Electric Concept fot. Mini

Mini Electric ConceptMini Electric Concept fot. Mini

Jeżeli Mini spełni swoje obietnice, to elektryczny model będzie z pewnością jednym z najciekawszych w segmencie. Brytyjscy projektanci potrafią narysować wyjątkowe auto. Electric Concept oczywiście garściami czerpie z retrostylistyki innych modeli producenta. Pojawiło się jednak kilka nowych motywów - nowy wzór LED-owych reflektorów, tylne światła z brytyjską flagą, kolejna interpretacja charakterystycznego grilla, żółte listwy czy 19-calowe felgi, które powstały w drukarce 3D.

Elektryczne Mini ma być miejskim autem, kierowanym do młodych i aktywnych kierowców. Jesteśmy bardzo ciekawi, w co rozwinie się koncept. A Wy? Dajcie nam znać w komentarzach.

Czy Twoim zdaniem produkcyjny elektryk Mini będzie podobny do konceptu?
Więcej o: