Dacia pokazuje nowego Dustera. Ma kusić nie tylko niską ceną

Na niespełna dwa tygodnie przez oficjalną prezentacją Dacia zdecydowała się pokazać nam nowego Dustera w pełnej krasie. Producent obiecuje dużo bardzo ważnych zmian.

Nowa Dacia Duster ma być jedną z największych i najważniejszych premier na zbliżającym się Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Renault zaplanował oficjalną prezentację na 12 września, ale pozwoliło rumuńskiej marce już dzisiaj ujawnić wygląd nowego SUV-a.

Rumuńsko-francuska ekipa postanowiła znacznie odświeżyć swój bestseller. I choć nie ma mowy o rewolucji, a Dustera rozpoznamy już na pierwszy rzut oka, to SUV stał się nowocześniejszy. Są ładniejsze, ciekawsze linie nadwozia, są nowe reflektory (podobają nam się zwłaszcza te z tyłu, które trochę przypominają Jeepa Renegade), jest przemodelowany lekko grill oraz są nowe zderzaki z wyraźnie zarysowaną osłoną podwozia. Ot, klasyka gatunku. Producent podkreśla, że chciał nadać wizualnie Dusterowi bardziej twardego, offroadowego charakteru.

Niestety, Dacia na razie wciąż ukrywa nowe wnętrze Dustera, a także nie chce się z nami podzielić informacjami dotyczącymi oferty silnikowej i danych technicznych. Na pełną prezentację musimy więc czekać do 12 września. Możliwe, że Renault zdecyduje się na ujawnienie kolejnych informacji trochę wcześniej.

Dacia Duster 2017Dacia Duster 2017 fot. Dacia

Pojawił się już pierwszy film z nowym Dusterem w roli głównej. Niestety, jeszcze nie po polsku, ale w zrozumieniu projektantów z pewnością pomogą angielskie napisy.

Więcej dowiemy się już 12 września. Do nowego Dustera z pewnością jeszcze wrócimy, bo to jeden z najpopularniejszych SUV-ów nad Wisłą, a nowa generacja ma szansę jeszcze podkręcić i tak świetne wyniki sprzedaży.

Na razie możemy rozmawiać tylko o wyglądzie nowego Dustera. Podoba się Wam nowy SUV Rumunów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.