Volkswagen wyprodukował już 150 mln samochodów!

Pod koniec grudnia 1947 roku z fabryki w Wolfsburgu wyjechał pierwszy cywilny Volkswagen Typ 1, zwany potocznie Garbusem. Od tamtego czasu minęło ponad siedem dekad, a na drogach całego świata pojawiło się 150 mln samochodów z logo VW.

Kilka dni temu Volkswagen poinformował, że z fabryki w Wolfsburgu wyjechał samochód z numerem 150 000 000! Jubileuszowy samochód to niebieski Golf GTE, który pokazuje jak mocno rozwinęła się niemiecka marka.

Produkcja w fabryce w Wolfsburgu ruszyła 27 grudnia 1945 roku. Łącznie zbudowano ponad 21 milionów popularnego "garbusa", ale dopiero w 2007 roku przebito ten wynik, gdy z taśm zszedł 25-milionowy egzemplarz. W tej chwili licznik produkcyjny pokazuje 34 mln egzemplarzy. Herbert Diess, dyrektor zarządzający marki Volkswagen powiedział, że 150 milionów samochodów oznacza spełnienie marzeń posiadania auta klientom na całym świecie 150 milionów razy.

Volkswagen produkuje na chwilę obecną samochody w 60 w 60 fabrykach w 14 krajach na całym świecie. W ofercie jest ponad 60 modeli, a oprócz Golfa i Garbusa najpopularniejszymi są: Passat (ponad 20 milionów), Jetta (19,5 miliona), oraz Polo (17 milionów). W samej fabryce w Wolfsburgu zbudowano  44 miliony aut.

 
Więcej o:
Komentarze (9)
Volkswagen wyprodukował już 150 mln samochodów!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tom

  0

  Ciekawe czy doliczają też Kübelwageny? :)

 • Gość: M

  0

  Afera z fałszowaniem wyników badań zawartości gazów w spalinach na dłuższą metę nie zaszkodziła i nie zaszkodzi koncernowi, bo oprócz garstki freaków obliczających, ile czego wypuszczą do atmosfery w czasie jazdy do pracy, reszta ma w dupie co wypuszcza z rury wydechowej.

 • Gość: przegość

  Oceniono 6 razy -2

  No i całkiem przypadkiem 150 milionowy to GTE, a nie TDI ... jacy ci niemcy są uczciwi...

 • Gość: Wolfgang

  Oceniono 15 razy -7

  Ile z nich zatruwa nadmiernie środowisko??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX