BMW pokazało i3S. Elektryczny maluch na lekkich sterydach

Już we wrześniu na targach we Frankfurcie zobaczymy nowe BMW i3. Nie będzie to jednak nowa generacja, a lekki lifting oraz wersja oznaczona literą S.

Na oficjalną prezentację BMW i3S wciąż czekamy, ale sporo informacji o nowym modelu Bawarczyków pojawiło się na łamach Automobile Magazine. Chwilę później BMW opublikowało zdjęcia nowego i3 oraz i3S.

Litera "S" w motoryzacji nieodłącznie kojarzona jest ze sportem. I nie inaczej jest w przypadku BMW i3. i3S może się pochwalić silnikiem elektrycznym o mocy 184 KM i 270 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oznacza to wzrost odpowiednio o 14 KM i 20 Nm. BMW pochwaliło się, że i3S będzie się rozpędzać do 100 km/h w 6,9 s, co oznacza poprawę o 0,8 s. Prędkość maksymalna wzrosła o 10 km/h do 160 km/h. Z dodatkowym silnikiem spalinowym, którego zadaniem jest przedłużanie zasięgu malucha przyspieszenie będzie wynosić 7,7 s.

Nie licząc trochę mocniejszego silnika, BMW i3S zostało też wyposażone w obniżone o 12,7 mm, sportowe zawieszenia. 20-calowe, lekkie felgi są w tej wersji standardem. Tak samo jak kilka pomniejszych sportowych akcentów.

BMW i3 2017BMW i3 2017 fot. BMW

Nowe BMW i3 i i3S zostaną oficjalnie zaprezentowane już na dniach. Lifting nie przyniesie rewolucji. W podstawowej wersji silnik i zasięg pozostaną identyczne. BMW postawi też na delikatne odświeżenie nadwozia (co widzimy już na zaprezentowanych zdjęciach). Wiemy jednak, że Niemcy dość mocno pracowali nad poprawą technologii szybkiego ładowania. Z kolei na pokładzie możemy się spodziewać kilku nowoczesnych nowych systemów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.