Kolejny przekręt Audi? Auta z tym samym numerem VIN

Skandal "Dieselgate" ściągnął czarne chmury nad markę Audi . Śledczy odkryli, że producent z Ingolstadt wyprodukował kilka tysięcy samochodów z tym samym numerem VIN.

Niemiecki dziennik Handelsblatt donosi, że śledczy odkryli nowe dokumenty, które sugerują nieuczciwe praktyki ze strony niemieckiego producenta. Tysiące samochodów, które eksportowano do Chin, Japonii i Korei Południowej miało ten sam numer VIN. Kombinacja 17 cyfr i liter powinna być indywidualna dla każdego z wyprodukowanych egzemplarzy, a na dodatek nie powinna się powtórzyć przez 30 lat.

Numer VIN pozwala nie tylko zidentyfikować samochód, ale jest ważnym źródłem informacji dla różnych podmiotów, które śledzą historię samochodu oraz jego stan prawny.  Śledczy dotarli do dokumentów z działu audytu w Audi, gdzie pracownicy określali kolorem świetlnym ryzyko wykrycia tej sytuacji. Zielonym kolorem określano sprawy mniej ważne, a czerwonym najbardziej pilne.

Nie jest jasne, dlaczego producent postanowił przypisać te same numery VIN dla różnych samochodów, ale zagraniczne źródła sugerują kwestie importowe jak ograniczenia czy podatki. Centrala niemieckiej marki słowami rzecznika prasowego zaprzeczyła tej sytuacji.

Więcej o:
Komentarze (25)
Kolejny przekręt Audi? Auta z tym samym numerem VIN
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: MUSSSEIN

  Oceniono 47 razy 9

  To Niemcy. Mozna na nich polegać. Solidni i praworządni. Jak Siemens i VW. Jak diesel od VW i Audi, jak dane BMW i MB. Jak Prosche i Boss.Jak Sueddeutsche i Zeitung. Jak Grass i Speer. Himmler i Hitler. Jak Schulz i Merkel.

 • Gość: driver

  Oceniono 13 razy 7

  Niesamowite, podatki od tysiąca samochodów zamknięte w jednym VIN.

 • Gość: BB

  Oceniono 10 razy 6

  Panowie, dawajcie pomysły (i domysły) dlaczego VAG postąpił tak a nie inaczej, skoro było to ewidentnie działanie planowane. Gdzieś musi być haczyk. Sam nie siedzę w temacie na tyle, aby to "zgadnąć", ale ciekawi mnie to niemiłosiernie.

  Coś musiało być na tyle istotne, bądź musiało zaoszczędzić tyle kasy, że taki przekręt był w ogóle możliwy. Bo to jest przekręt i to spory, skoro było to celowe działanie...

 • Gość: Iraqi freedom

  Oceniono 4 razy 2

  No więc do centrali audi zatrudniono już pracownikow ze skody...
  Stary numer exportowy koncernu.

 • Gość: d d

  0

  a reparacji wojennych nie chca zapłacic bo POdobno zapłacili
  tak samo z ałdi jest

 • fakej

  Oceniono 37 razy -21

  Czy samochód ze zduplikowanym VINem jakoś gorzej jeździ? Więc w czym problem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX