Chcesz się pozbyć diesla? Mercedes daje premię

Polski oddział Mercedesa przygotował akcje, która przypomina kampanię przygotowaną kilka miesięcy temu dla rynku niemieckiego. Chodzi o "dopłatę" podczas wymiany używanego samochodu z silnikiem wysokoprężnym na zupełnie nowy egzemplarz.

Koncern Daimler rozpoczyna akcję, która ma wspomóc wymianę parku samochodowego na nowszy w Polsce i innych krajach Europy. Chodzi przede wszystkim o silniki Diesla, które powinny spełniać normę Euro 6. Dzięki temu emitują mniej substancji szkodliwych dla środowiska, ponieważ wykorzystują filtr cząsteczek stałych – DPF. Rozwiązanie jest powszechnie stosowane przez wiele koncernów, a jego użycie pozwala oczyszczać spaliny z cząstek sadzy.

Oferta Mercedesa przewiduje premię za wymianę używanego samochodu z silnikiem wysokoprężnym lub benzynowym (spełniającym normy od Euro 1 do Euro 4) na wybrany model Mercedesa lub Smarta. Za zakup nowego egzemplarza spełniającego restrykcyjną normę Euro 6 (lub samochód wyposażony w hybrydowy układ napędowy typu plug-in) przysługuje premia w wysokości 9 tys. zł netto. Przy zakupie Smarta electric drive można liczyć na dopłatę w wysokości 5 tys. zł netto.

Żeby skorzystać z tej promocji trzeba pozostawić w rozliczeniu używany samochód lub zezłomować go. Premia przysługuje za auto dowolnej marki, pod warunkiem, że jest zarejestrowane na nazwisko obecnego właściciela/firmę przez co najmniej 6 miesięcy – licząc od 18 sierpnia 2017 roku.

Oferta przygotowana przez Mercedesa potrwa do końca bieżącego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.