Poważny konkurent Tesli zadebiutuje w Las Vegas

Fisker zdradził kilka szczegółów dotyczących nowego modelu elektrycznego o nazwie EMotion. Auto zadebiutuje już podczas przyszłorocznej imprezy CES w Las Vegas. Znamy też jego cenę.

Tesla jest obecnie niekwestionowanym liderem w świecie samochodów elektrycznych, ale coraz więcej firm próbuje wyrwać swój kawałek w tym lukratywnym segmencie. W kolejce ustawia się firma Fisker, która w 2013 roku ogłosiła bankructwo. Jednak inwestorowi z Chin udało się postawić firmę ponownie na nogi. Koncern Wanxiang Group zainwestował spore środki w projekt nowego samochodu.

Fisker EMotion zadebiutuje dopiero w przyszłym roku podczas kolejnej edycji targów CES. Jednak producent już teraz ujawnił kilka szczegółów. Nowy model ma konkurować z Teslą, a jego mocną stroną jest zasięg, który wynosi 640 km na jednym ładowaniu. Poza tym producent opracował technologię ładowania, która w 9 minut pozwala dostarczyć energii pozwalającej na przejechanie kolejnych 200 km.

Przy takich parametrach samochody od Elona Muska pozostają bez szans. Jedynym minusem jest cena elektrycznego samochodu – 129 tys. dolarów, czyli dużo więcej niż Tesla. Producent zapowiada jednak, że pracuje nad modelem, który będzie tańszy i zaoferuje konkurencyjny zasięg dla Tesli Model 3. Na efekty poczekamy jednak dopiero do 2020 roku.

Czy twoim zdaniem Fisker ma szansę konkurować z Teslą?
Więcej o:
Komentarze (8)
Fisker EMotion
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: jacek

  Oceniono 10 razy 8

  Po pierwsze Fisker jest hybrydą w układzie takim, jak BMW i3, czy Chevy Volt, stąd wspaniały zasięg - z pełnymi akumulatorami i pełnym bakiem paliwa. Po drugie, pierwsza wersja była tak makabrycznie niedorobiona, że samochód wręcz wyśmiewano. Nie wiemy, czy i na ile będzie się różnił od oryginału (z wierzchu się nie różni, a powinien) i czy błędy zostały poprawione, ale wizerunek marki jest i tak bardzo kiepski. Owszem, bryła jest piękna, ale jak dowiódł właśnie ten samochód w swoim poprzednim życiu, to jeszcze o wiele za mało, żeby odnieść sukces.

 • wadim.murski

  Oceniono 5 razy 5

  no to Kowalski na to właśnie auto czekał... ;)

 • Gość: cah

  Oceniono 3 razy 3

  Tesla na pewno jest liderem pod względem obecności w mediach i osiągów, ale najwięcej EV sprzedaje Renault-Nissan.

 • e50504

  Oceniono 10 razy 2

  "Tesla jest obecnie niekwestionowanym liderem w świecie samochodów elektrycznych"

  Ale wiecie że są granice dobrego smaku? Nawet w artykułach sponsorowanych. Pod jakim względem Tesla jest "niekwestionowanym liderem"? Bo na pewno nie pod względem zysków i ilości sprzedanych aut.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX