Mercedes klasy V bije rekordy sprzedaży

Mercedes Vans odnotował właśnie nowy rekord. Przez pierwsze sześć miesięcy sprzedano prawie milion samochodów. Z tej okazji pojawią się nowe wersje Klasy V.

Tegoroczny wynik jest o jedną czwartą lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. To absolutny rekord w historii niemieckiego producenta. Największym powodzeniem cieszy się trzecia generacja klasy V, produkowana od 2014 roku. W pierwszej połowie tego roku do klientów trafiło ponad 29 tys. aut.

Niemiecki producent postanowił zwiększyć zainteresowanie modelem oferując małą rewolucję w cenniku. Na rynku pojawi się niebawem nowy wariant Klasy V – RISE, a także pakiet „Night” oferujący kolejne możliwości personalizacji.

Mercedes Klasy V w wersji RISE będzie dostępny w wersji z krótkim lub powiększonym rozstawem osi. W zależności od konfiguracji, zabierzemy na pokład od 5 do 8 osób. Pod maskę trafią jednostki wysokoprężne o mocy 136 lub 163 KM. W standardzie jest dostępna 6-biegowa skrzynia ręczna, a za dopłatą można zamówić 7-stopniowy automat 7G-Tronic Plus. Na liście wyposażenia znajdziemy system neutralizowania wpływu bocznego wiatru. W Niemczech cennik startuje od 34 990 euro.

To jednak nie koniec, ponieważ w cennikach pojawi się jeszcze limitowana odmiana „designo hyacinth red metallic”. Nowy wariant rozpoznamy po czerwonym malowaniu i standardowych, czarnych dodatkach pochodzących z pakietu „Night”. Oprócz tego znajdziemy aluminiowe obręcze w rozmiarze 18 cali pomalowane na czarno, a także obudowy lusterek i dekoracyjne wstawki na osłonie chłodnicy w tym samym kolorze. Do tego trzeba jeszcze dołożyć przyciemniane tylne szyby i chromowana listwę ozdobną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.