Audi zmienia oznaczenia modeli

Producent z Ingolstadt przygotował małą rewolucję w nomenklaturze. Nazwy serii modelowych (od A1 do Q7) pozostaną bez zmian, ale zniknie stosowane do tej pory oznaczenie silników.

W nowych modelach pojawi się kombinacja dwóch cyfr, które oznaczają konkretną moc jednostki napędowej i będą się odnosić do samochodów z silnikami spalinowymi, ale również dla modeli typu e-tron z napędem hybrydowym i elektrycznym. Nowe oznaczenia informują o tym, w jakim przedziale mocy podawanej w kilowatach znajduje się konkretny egzemplarz.

Dla modelu oferujących moc od 81 do 96 kW pojawi się oznaczenie 30. Z kolei liczba 45 będzie przypisana dla aut oferujących moc od 169 do 185 kW. Auta o najwyższej mocy – powyżej 400 kW – będą identyfikowane za pomocą liczby 70. Oprócz tego znajdziemy oznaczenie jednostki – TFSI, TDI, g-tron i e-tron.

Oznaczenia poziomu wydajności będą wzrastać w przedziałach co pięć i reprezentować ustaloną hierarchę mocy jednostek dla poszczególnych serii modelowych i będą się odnosić do ogólnego podziału modelowego w Audi. Na przykład w Audi Q2 30 TFSI będą to silniki o mocy 85 kW, a w Audi Q7 50 TDI o mocy 200 kW. Wyjątek stanowią modele o najwyższej mocy – seria S, RS i model R8. Ze względu na wyjątkową pozycję, ich nazwy pozostaną niezmienione.

Audi wprowadzi zmiany jeszcze jesienią tego roku, wraz z wejściem do sprzedaży nowego A8. Wersja z silnikiem 3.0 TDI o mocy 210 kW otrzyma nową nazwę – Audi A8 50 TDI. Wersja z silnikiem 3.0 TFSI 250 kW będzie się nazywać A8 55 TFSI.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.