Horacio Pagani zrobił supersamochód dla siebie

Mimo sześciu lat od zakończenia produkcji Pagani Zonda, włoski producent supersamochód zaprezentował kolejną, specjalną wersję modelu podczas konkursu elegancji w Pebble Beach.

Pagani Zonda HP Barchetta wyróżnia się nietypową przednią szybą, obciętą w połowie wysokości. Ten zabieg zmienił postrzeganie sylwetki pojazdu, a za fotelami pojawiły się solidne pałąki przeciwkapotażowe i potężny wlot powietrza. Przy okazji w tym modelu zainstalowano fotele i obręcze kół (przednie mają średnicę 20 cali, tylne 21 cali) zapożyczone z modelu Huayra.

Wszyscy chętni na wyjątkową edycję modelu będą musieli obejść się ze smakem. Auto nie powstało z myślą o sprzedaży, a trafi w ręce samego założyciela marki – Horacio Paganiego. Nowy model zasili prywatną kolekcję twórcy wielu supersamochodów.

Oficjalny koniec modelu Zonda nastąpił w 2011 roku, gdy na rynku pojawił się następca – Huayra. Producent wydał wtedy na świat trzy ostatnie egzemplarze Zonda Tricoore. Mimo pojawienia się następcy, zamówienia na Zondę nie przestały napływać. Producent zadecydował o wprowadzeniu na rynek serii 760, która na specjalne życzenie klientów jest budowana do tej pory.

Która z wymienionych trzech włoskich marek jest twoim numerem jeden:
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.