Oto luksusowy konkurent Tesli. Ładny, ale ma jeden problem

Startup Lucid Motors pracuje ciężko nad swoim najnowszym projektem, który zadebiutuje podczas imprezy Monterey Car Week. Czy luksusowa limuzyna Air z napędem elektrycznym będzie w stanie zdetronizować projekty Elona Muska?

Amerykańska firma prezentuje kolejną wersję modelu, a tymczasem pierwsza odsłona nadal nie wyjechała na ulice. Wszystko dlatego, że Lucid Motors to jeszcze startup, którego założyciele mają ambitne cele i wielkie wizje, ale nadal poszukują nie tylko inwestora, ale przede wszystkim miejsca do produkcji. To oznacza, że projekt znajduje się jeszcze bardzo daleko od miejsca, gdzie jest obecnie Tesla. Firma założona przez Elona Muska wprowadza właśnie na rynek Model 3. Samochód cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Już teraz trzeba czekać co najmniej kilkanaście miesięcy na zamówiony egzemplarz.

Lucid Motors nie zdradza na czym polegają zmiany w nowym modelu. Możemy jedynie domniemywać na podstawie zdjęć. Prawdopodobnie najnowsze wcielenie modelu Air będzie dostępne w dwutonowej kolorystyce nadwozia. Według wcześniejszych zapowiedzi samochód zaoferuje moc w okolicach 1000 KM oraz zasięg ok. 650 km na pełnym ładowaniu.

Nie znamy jeszcze ceny modelu Air, ale możemy się spodziewać, że będzie pozycjonowany na dużo wyższej półce niż Model S, co raczej nie przełoży się na wysokie zainteresowanie. Póki co musimy czekać na imprezę w Monterey (16-20 września), gdzie samochód będzie prezentowany publiczności.

Czy twoim zdaniem Lucid Motors ma szanse w rywalizacji z Teslą?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.