Kabriolet przyszłości od Maybacha to jedno z piękniejszych aut tej dekady

W ubiegły weekend miał miejsce konkurs elegancji w Pebble Beach. W tym roku wzrok wszystkich gości przyciągnął niesamowity projekt Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet.

Projekt samochodu powstał w oparciu o filozofię „sensual purity”, która stawia na czyste linie i klasyczne proporcje. Odnajdziemy również charakterystyczne cechy „art deco” oraz inspiracje amerykańską motoryzacją z okresu międzywojennego. Szczególnie widać to w tylnej części nadwozia stylizowanej na kadłub łodzi.

Koncept ma 5,6 m długości, 2,07 m szerokości oraz 1,32 m wysokości. Mimo potężnych gabarytów, w kabinie zmieścimy zaledwie dwóch pasażerów. Uwagę zwraca charakterystyczny kształt kolumny kierowniczej, pikowana tapicerka drzwi oraz mnóstwo luksusowych materiałów. Auto wyposażono w miękki dach, jak w klasycznych kabrioletach.

Pod maską nietuzinkowego konceptu pracuje napęd elektryczny. Samochód otrzymał cztery silniki trakcyjne, po jednym na każde z kół. Łączna moc takiego zestawu to 750 KM. Pojazd przyspiesza od 0 do 100 km/h w niecałe 4 sekundy, a rozpędza się do 250 km/h. Zasięg na pełnych akumulatorach mierzony w trybie NEDC wynosi ok. 500 km.

Niemiecki producent pochwalił się pracami nad nową ładowarką pracującą w oparciu o standard CCS, która potrafi w 5 minut doładować akumulatory do zasięgu 100 km.

Czy podoba ci się najnowszy koncept Maybacha?