Volkswagen odświeża rodzinnego Golfa. Co nowego?

Już za niecały miesiąc we Frankfurcie zadebiutuje odświeżona wersja Volkswagena Golfa Sportsvana. Rodzinny minivan otrzymał kilka zmian w wyglądzie, wyposażeniu oraz pod maską.

Pierwsze modyfikacje rzucają się od razu w oczy. Auto wyposażono w nowe zderzaki, przednie i tylne lampy w technologii LED, nowe wzory felg, a także zupełnie nowy lakier o nazwie Cranberry Red.

Klienci będą mogli wybierać spośród pięciu wersji wyposażenia wnętrza, tapicerek oraz skór. Na pokładzie nie zabraknie nowego systemu multimedialnego Discover Pro o przekątnej 9,2 cala. Urządzenie obsługuje gesty i zapewnia pełną rozrywkę na pokładzie samochodu. Można do niego podłączyć smartfona, tablet oraz przesyłać bezprzewodowo multimedia.

W nowej wersji pojawi się pakiet „Security & Service”, który zapewni bezpieczeństwo podczas podróży. Samochód nie tylko potrafi wykryć niebezpieczną sytuację lub awarię uniemożliwiającą jazdę, ale do tego wezwać odpowiednie służby. Volkswagen Golf Sportsvan po face-liftingu będzie dostępny z systemami Pedestrian Monitoring oraz Front Assist i City Emergency Braking, które zapobiegają kolizjom podczas jazdy w mieście. Do tego system Traffic Jam Assist wspomaga jazdę w korkach (do 60 km/h). Oprócz tego nie zabraknie Park Assist nowej generacji połączonego z Trailer Assist.

Pod maskę nowej wersji trafią trzy silniki benzynowe TSI oraz dwa TDI z systemem dezaktywacji cylindrów. Więcej szczegółów na temat samochodu poznamy już 12 września, a tymczasem zamówienia ruszą jesienią.

Czy twoim zdaniem utrzymywanie na rynku kompaktowego minivana ma sens w okresie dominacji SUV-ów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.