Nadjeżdża najmniejszy SUV Volkswagena

Moda na samochody typu SUV trwa w najlepsze. Dowodem tego są najnowsze plany Volkswagena. Niemiecki koncern chce wprowadzić na rynek model T-Track, czyli podniesionego Upa!

Pięć lat temu w Sao Paulo zadebiutował koncept Volkswagen Taigun. Od tamtego czasu nie było słychać zbyt wiele na temat małego SUV-a – aż do teraz. Najnowsze przecieki z Wolfsburga mówią o, że projekt otrzymał zielone światło i już niebawem pojawi się na rynku model T-Track.

Samochód powstał na bazie modelu up!, a na rynku powalczy z takimi konkurentami jak Dacia Duster czy Ford EcoSport (lada moment pojawi się na polskim rynku). Samochód będzie sprzedawany nie tylko w Europie. Niemiecki producent liczy na poważne udziały na rynku południowoamerykańskim.

Volkswagen T-Track będzie dużo mniejszy niż Tiguan. Wersja koncepcyjna mierzyła 3 859 mm długości, 1 728 mm szerokości i 1 570 mm wysokości. Do tego rozstaw osi wynosi 2 470 mm, czyli o 5 cm większy niż w modelu Up! Można się spodziewać dużo więcej miejsca dla pasażerów oraz przestrzeni bagażowej o pojemności co najmniej 280 litrów – takie warunki oferował koncept. Prawdopodobnie samochód będzie dostępny z napędem na przednią oś lub z opcjonalnym napędem 4Motion.

Pod maską małego SUV-a znajdziemy jednostkę 1.0 TSI o mocy 60 lub 75 KM. Do oferty dołączy wersja GT z motorem o mocy 110 KM. Taki wariant rozpędzi się od 0 do 100 km/h w 9,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 186 km/h. Średnie spalanie ma się utrzymywać w okolicach 4,7 l/100 km.

Koncern z Wolfsburga nie podał jeszcze premiery nowego modelu, ale możemy się spodziewać, że maluch zadebiutuje jeszcze przed końcem obecnej dekady.

Czy twoim zdaniem crossover bazujący na Upie! ma szansę odnieść sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.