Zagato i Aston Martin kolejny raz udowadniają swoją klasę

Brytyjski producent poszerzył współpracę z legendarnym studio projektowym Zagato. Owocem tego mariażu są dwa wyjątkowe i mocno limitowane modele: Speedster i Shooting Brake.

Klienci marki Aston Martin mają do wyboru aż cztery specjalne modele przygotowane przez Zagato. Łącznie powstanie aż 325 samochodów, ale na dzień dobry mamy złą wiadomość – wszystkie znalazły już nabywców.

Najbardziej pożądanym rarytasem będzie model Speedster, którego nakład ograniczono do zaledwie 28 egzemplarzy. Tak naprawdę jest to otwarty model Vanquish, który pomieści na pokładzie dwóch pasażerów. Samochód nie posiada dachu, a jego cechą charakterystyczną są dwa wybrzuszenia w tylnej części kabiny – znak rozpoznawczy projektów sygnowanych przez Zagato.

Druga nowość to Shooting Brake, czyli dwumiejscowe Gran Turismo. Klienci zamawiający ten model otrzymają w pakiecie specjalnie zaprojektowany zestaw bagaży. W tym modelu również zauważmy charakterystyczne przetłoczenia na dachu w stylu „double bubble” – zwiększają ilość miejsca na głowę kierowcy, która może być odziana w kask.

Wszystkie cztery modele od Zagato powstały na bazie Astona Martin Vanquish. To oznacza, że pod maską pracuje silnik V12 o pojemności sześciu litrów. Wolnossąca jednostka rozwija 580 KM maksymalnej mocy. Całość trafia na tylną oś za pośrednictwem automatyczne skrzyni biegów Touchtronic III.

Czy podobają ci się nowe auta od Zagato?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.