Znamy przyszłość Mazdy - silnik Wankla i autonomiczne technologie

Japoński producent co chwile zaskakuje świat swoimi projektami. Kilka dni temu pisaliśmy o silniku łączącym zalety jednostki benzynowej i diesla, a teraz pojawiły się pierwsze plotki o kolejnej, autorskiej konstrukcji.

Najnowsze plany Mazdy to silnik Skyactiv X – jednostka zasilana benzyną, ale wyposażona w zapłon samoczynny. Nowa konstrukcja zadebiutuje dopiero w 2019 roku przy okazji premiery nowego designu w modelach Mazdy.

Jednym z pierwszych modeli, którzy skorzysta z tej technologii będzie Mazda 3. W nowej generacji pojawi się instalacja elektryczna 48 V, a to oznacza wykorzystanie modułu tzw. miękkiej hybrydy. Moduł rozrusznika ma być zintegrowany z alternatorem i będzie wspomagać silnik podczas dynamicznego przyspieszania.

W 2019 roku zadebiutują również dwa samochody elektryczne, w których pojawi się silnik Wankla. Legendarna konstrukcja ma być wykorzystywana w roli generatora prądu. Nie poznaliśmy więcej szczegółów na ten temat, ale liczymy, że producent już niedługo podzieli się tymi rewelacjami. W tym temacie Mazda będzie mocno współpracować z Toyotą.

Rok później zadebiutują pierwsze samochody autonomiczne z systemem Co-pilot, który po pięciu latach ma być standardem we wszystkich modelach. Co ciekawe, Mazda nie zamierza porzucić silników wysokoprężnych. Takie konstrukcje będą montowane w przyszłych modelach, a w 2021 poznamy nową generację tych jednostek.

Więcej o:
Komentarze (36)
Mazda i silnik Wankla
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: enh

  Oceniono 21 razy 19

  Mazdy sa znakomite pod kazdym względem tylko blachy dac w ocynku
  ale podobno teraz juz nie rdzewieja

 • Gość: Gość

  Oceniono 9 razy 5

  Silnik wankla jako generator + napęd elektryczny --> umieram z ciekawości jak to wyjdzie

 • Gość: killer

  Oceniono 3 razy 1

  Mazda to moje marzenie, 250 koni, automat, kupie taki, szkoda tylko ze naped 4x4 jest tylko w kombi, no i zamiast 19-tek zmienie felgni na 18-stki, lepiej sie prowadzi wtedy i bardziej komfortowo

 • Gość: Marcin-D

  Oceniono 8 razy 0

  Tylko dlaczego wszystkie mazdy są takie wołowate? Weźmy cx5 - Samochód za prawie 200k i przyspiesza w 9 sekund!!! Podobne BMW - 6-7 sekund z mniejszym spalaniem.

 • Gość: ralf

  Oceniono 2 razy 0

  na yt wpisz mazda range extender i masz filmy z jeżdżącą demio

 • Gość: olać zgnilca

  Oceniono 7 razy -1

  Deszczyk pada ,wietrzyk wieje ,Mazda stoi i rdzewieje.............

 • Gość: Arras

  Oceniono 3 razy -3

  Ha ha Mazda kombinuje , a na chwile obecna nie maja w swojej ofercie zadnej turbo benzyny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX