Mercedes uspokaja: "Nie będzie SUV-a z otwieranym dachem"

Niektórzy producenci tacy jak Range Rover czy Nissan szukają niszy w niszy, ale Mercedes nie zamierza pójść tą drogą. Niemiecki producent oficjalnie zdementował plotki na temat kabrioletu o nadwoziu SUV.

W tej sprawie głos zajął dyrektor designu w Mercedesie, Robert Lesnik. Podczas rozmowy z zagranicznym magazynem poinformował, że nie ma szans na to, żeby Mercedes wprowadził na rynek SUV-a ze składanym dachem. Powód jest prosty – zbyt wysokie koszty i trudności techniczne związane z produkcją takiego modelu. Wyjątkiem w tej sprawie jest Maybach G650 Landaulet, który de facto kabrioletem nie jest.

Kolejna kwestia jest taka, że klienci Mercedesa nie oczekują takiego modelu w gamie, więc jego obecność nie jest w żaden sposób uzasadniona. W rozmowie nawiązano do Range Rovera Evoque, który jest dostępny w wersji kabrio. Sęk w tym, że brytyjski producent oferuje ten model również w wersji trzydrzwiowej, co znacznie ułatwia zadanie. Dyrektor designu tłumaczy, że gdyby Mercedes GLC byłby dostępny w wersji z jedną parą drzwi, to produkcja kabrioleta nie byłaby taka kosztowna – nie trzeba wtedy zmieniać całej struktury podwozia.

Pomimo deklaracji ze strony Mercedesa, w sieci pojawiły się pierwsze wizualizacje takiego samochodu. Przyznajemy, że Mercedes GLC w takim wydaniu wygląda bardzo atrakcyjnie. Niestety, będziemy musieli obejść się ze smakiem.

Czy twoim zdaniem SUV cabrio mógłby okazać się hitem?
Więcej o:
Komentarze (3)
SUV cabrio od Mercedesa
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: SKF

    Oceniono 1 raz 1

    SUV kabrio juz istnieje - nazywa sie Jeep Wrangler, sa tylko wersje soft top i hard top. Fajne auto, dobrze daje rade w terenie, latwe w naprawie, daje duze mozliwosci latwej modyfikacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX