Kolejny długi weekend, kolejne tragedie na drogach. Zginęło 31 osób

Kiedy policja podsumowuje kolejny długi weekend, to możemy spodziewać się przerażających statystyk. Niestety, nie inaczej było i tym razem. Na polskich drogach - jednych z najniebezpieczniejszych w Europie - zginęło aż 31 osób.

Komenda Główna Policja opublikowała statystki długiego weekendu. I - jak to, niestety, zwykle bywa - dane są przerażające. Na polskich drogach doszło do 468 wypadków. Zostało w nich rannych aż 610 osób, a 31 osób poniosło śmierć. Optymizmem nie napawa też liczba złapanych przez policjantów pijanych kierowców - policja mówi o ponad 1,5 tysiąca takich przypadków.

Jeżeli porównamy tegoroczne statystki do tych z roku 2016, to okaże się, że dość wyraźnie wzrosła liczba pijanych kierowców. W 2016 r. złapano ich niecałe 1,3 tysiąca. Większa jest także liczba wypadków i ludzi w nich poszkodowanych. Rok temu było to odpowiednio 373 i 500. Na szczęście, w tym roku poprawiliśmy się w liczbie ofiar śmiertelnych - w 2017 r. było ich o 6 mniej.

Policjanci wymieniają nadmierną prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie i jazdę pod wpływem alkoholu jako główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Czy byłeś świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze w długi weekend?
Więcej o:
Komentarze (12)
Kolejny długi weekend, kolejne tragedie na drogach. Zginęło 31 osób
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • rajmund.siewierny

  Oceniono 2 razy 2

  Ostatnio równie tragiczny bilans weekendu na drogach był chyba tylko w Barcelonie....

 • susceptant

  Oceniono 1 raz 1

  To jest statystyka codzienna, czy tez cotygodniowa, o której mówi sie tylko przy akcjach policji organizowanych na długi weekend.
  Rocznie w Polsce w wypadkach drogowych ginie ok. 3 tysięcy osób, czyli ok. 60 osób tygodniowo.
  Jedyne pocieszenie w tych przerażających liczbach jest to, że jeszcze kilkanaście lat temu było to ok. 6 tysięcy.

 • konigin

  Oceniono 3 razy 1

  Sutener 500+ zawsze "Kupica". Amen.

 • r0b0l_reaktywacja

  0

  z tego wyłania się przerażający obraz społeczeństwa polskiego: pijana zachodnioruska dzicz

 • tadjan

  Oceniono 2 razy 0

  nam nie jest potrzebna żadna alkaida, my pozabijamy się sami........ a czarne parobasy i tak wyjdą na swoje, może nawet lepiej wyjdą na swoje na martwych niż na żywych...... ale co to obchodzi jakieś szydło, jakąś dudę, czy jakiegoś miesiączkującego starca!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX