Specjalna wersja Volvo XC60 do... oglądania całkowitego zaćmienia słońca

Marketingowcy Volvo doskonale wiedzą jak przyciągnąć nowych klientów do salonów. W Stanach Zjednoczonych powstała specjalna wersja XC60 specjalnie z myślą o zbliżającym się całkowitym zaćmieniu słońca.

Amerykanie już odliczają dni do całkowitego zaćmienia słońca, które będą mogli podziwiać 21 sierpnia. Mieszkańcy USA na podobne zjawisko czekają od 99 lat, więc zaćmienie cieszy się za Oceanem bardzo dużym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że będzie je można oglądać w wielu różnych stanach. Amerykanie biorą nawet urlopy i planują wycieczki do miejsc, gdzie zaćmienie będzie najlepiej widoczne. I właśnie naprzeciw nim postanowił wyjść szwedzki producent samochodów.

Mapa całkowitego zaćmienia słońca 21 sierpniaMapa całkowitego zaćmienia słońca 21 sierpnia źródło: motor1

Volvo zaprojektowało pierwszy na świecie panoramiczny, samochodowy dach do obserwacji zaćmienia słońca. Standardowy dach został wyposażony w specjalny filtr, który chroni oczy i pozwala bez przeszkód obserwować zaćmienie. Szwedzi chwalą się, że dach jest zgodny z normą ISO 12312-2, a dzięki dużej powierzchni dachu zaćmienie będą mogli oglądać wszyscy, którzy znajdą się w samochodzie. Samochody wyposażone w nowy dach trafią do wybranych dealerów w Oregonie, Idaho, Nebrasce, Missouri i Południowej Karolinie.

Dla tych, którzy 21 sierpnia nie załapią się na przejażdżkę specjalnymi XC60 Volvo szykuje transmisję na żywo. Szwedzi obiecują filmy w jakości 4K, a także kilka wideo wykonanych w standardzie 360 stopni.

Volvo XC60 Eclipse ViewerVolvo XC60 Eclipse Viewer fot. Volvo

Niestety, Volvo XC60 Eclipse Viewer musimy potraktować tylko jako ciekawostkę, bo w Polsce i Europie całkowite zaćmienie słońca nie będzie widoczne. 21 sierpnia w Europie mieszkańcy Francji, Portugalii, Hiszpanii, Wysp Brytyjskich i Skandynawii będą mogli oglądać częściowe zaćmienie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.