AC Schnitzer bierze na warsztat nową "piątkę". Oto, co wyszło!

Niemiecka firma tuningowa AC Schnitzer nie marnuje czasu. Chwilę temu nowe BMW Serii 5 pojawiło się na rynku, a już otrzymało pakiet podnoszący moc i poprawiający wygląd.

Tradycyjnie specjaliści z AC Schnitzer przygotowali pakiet "upiększający" nowe BMW Serii 5. Z przodu zamontowano nowy zderzak z dokładkami i splitterem, z tyłu dyfuzor oraz dyskretny spojler. Do tego dołożono nowe obudowy lusterek, a większość tych elementów wykonano z włókna węglowego. We wnętrzu obyło się bez dużych zmian. Zamontowano nowe, welurowe dywaniki oraz aluminiowe nakładki na pedały.

Auto jest dostępne w dwóch wersjach: 540i oraz 530d. Wersja benzynowa to 3-litrowy motor składający się z sześciu cylindrów ułożonych rzędowo. Seryjna moc 340 KM została podniesiona do 00 KM. Z kolei wersja wysokoprężna oferuje 315 KM zamiast standardowych  265 KM. Do tych wersji można jeszcze zamówić dedykowany układ wydechowy z chromowanymi lub czarnymi końcówkami.

Właściciele wersji 520d, 530i oraz M550i nie powinni czuć się poszkodowani. Firma AC Schnitzer obiecuje przygotować specjalne pakiety dla tych wersji. Niestety, nie ujawnia, ile trzeba będzie zapłacić za wspomniane powyżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.