Skoda Felicia wraca do życia! Początek nowej ofensywy Czechów

Czeski producent ma bardzo ambitne plany na najbliższe lata. Już niedługo poznamy kilka nowych modeli, a wśród nich zupełnie nowe wcielenie legendarnego modelu Felicia - tym razem z silnikiem elektrycznym pod maską.

Początek przyszłej dekady to początek elektrycznej ofensywy u Skody. Zanim to nastąpi, w 2019 roku zadebiutuje Skoda Superb z napędem hybrydowym typu plug-in. Dopiero rok później poznamy produkcyjne wcielenie konceptu Vision E. Jest to trzeci model zbudowany na platformie MEB przez koncern VW. Na początek zadebiutuje Volkswagen I.D. oraz Audi EV.

Co ciekawe, po raz pierwszy model produkowany przez Skodę będzie miał tak samo wysoki priorytet jak pozostałe samochody należące do koncernu. Niedługo potem zadebiutuje kolejny ważny model dla Skody.

Skody Superb 2018Skody Superb 2018 fot. Skoda

Nowy SUV o nadwoziu w stylu coupe ma być pozycjonowany pomiędzy modelami Karoq i Kodiaq. Auto wykorzysta platformę MEB, a na pokładzie pomieści pięciu pasażerów. Pod maską zagości silnik elektryczny o mocy co najmniej 300 KM. Nie znamy jeszcze jego nazwy, ale mówi się o Arniq, Eliaq czy Anuq.

Jednak najwięcej emocji wzbudza zupełnie nowy hatchback z napędem elektrycznym za przystępną cenę. Źródła z Mlada Boleslav mówią, że otrzyma nazwę Felicia i będzie odpowiednikiem Volkswagena I.D. Wielkością będzie porównywalny z Rapidem Spaceback i nieco mniejszy niż Octavia. Auto ma kosztować tyle, co dobrze wyposażony Golf - w okolicach 120 tys. zł.

Do palety samochodów z napędem elektrycznym dołączą jeszcze dwa modele - crossover i elektryczne coupe, następca legendarnego modelu 110R.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.